سیم آرماتوربندی و ویژگی های آن

وسیله ای که به منظور وصل کردن میلگردهای افقی و عمودی و نیز ثابت نگه داشتن این میلگردها در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد، سیم آرماتوربندی نامیده می شود. این سیم که غالبا توسط آرماتوربندان مورد استفاده قرار می گیرد، گاها تحت عنوان مفتول آرماتوربندی نیز اطلاق می گردد.

پیشنهاد ویژه:توری مش جوشی

درحال بارگذاری...

ضخامت مفتول به کار گرفته شده در سیم آرماتوربندی معیار دسته بندی آن در انواع گوناگون است. هر کدام از این سیم ها کاربرد مختلفی داشته و در زمینه های متنوعی نیز به کار گرفته می شوند. مفتول سیم آرماتوربندی در دو ضخامت ۵/۱ میلی متری و ۵/۴ میلی متری در بازار موجود می باشد که نوع ۵/۱ میلی متری آن کاربرد بسیار بیشتری در میان آرماتوربندان دارد. گفتنی است که افزایش ضخامت مفتول زمینه افزایش قیمت محصول را فراهم می سازد.

پیشنهاد ویژه : توری فرنگی چیست
  • نوع ساخت سیم آرماتوربندی

سیم آرماتوربندی فابریک و سیم آرماتوربندی تسمه دو نوع سیم آرماتوربندی موجود در در بازار بر اساس نوع ساخت هستند. هر کدام از این سیم ها کیفیت و مرغوبیت ویژه و منحصر به فرد و در عین حال کاربردهای متفاوتی دارند. میلگرد سیم آرماتوربندی فابریک ۵/۶ کلاف است. این میلگرد که کیفیت بالاتر و دوام بیشتری در مقایسه با نوع تسمه دارد، با استفاده از بازیافت ضایعات کنار ورقه آهن در کارخانه های تولید پروفیل ساخته می شود.

  • کاربرد سیم آرماتور بندی

سیم آرماتوربندی با توجه به ضخامت مفتول به کار گرفته شده در آن، در سایزهای مختلف و برای کاربردهای گوناگونی ساخته می شود.

  • مفتول سیاه با ضخامت مفتول ۵/۱ میلی متری که در کلاف های ۳۰ کیلوگرمی و برای آرماتوربندی بسته بندی شده و نسبت به سایر مفتول ها پر کاربردتر می باشد.
  • مفتول سیاه با ضخامت مفتول ۵/۲ میلی متری که در کلاف های ۳۰ کیلوگرمی و برای قالب بندی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • مفتول سیاه با ضخامت مفتول ۳ میلی متری که در کلاف های ۵۰ کیلوگرمی و برای قالب بندی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • مفتول سیاه با ضخامت مفتول ۴ میلی متری که در بسته بندی ۵۰ کیلوگرمی عرضه شده و در مقایسه با سایر مفتول ها قیمت بیشتری دارد.
  • خرید سیم آرماتوربندی
    درحال بارگذاری...

پیشنهاد ویژه : توری سرندی چیست

اگرچه می توان سیم آرماتوربندی به دو روش حضوری و اینترنتی خریداری کرد، اما به دلیل دستیابی به خریدی راحت تر با شرایط بهتر و در عین حال قیمت منصفانه تر، استفاده از خرید اینترنتی برای این دسته از تجهیزات توصیه می گردد. علت این امر نیز عدم پرداخت اجاره مغازه، عدم پرداخت قبوض گوناگون و نیز عدم پرداخت مالیات توسط فروشگاه های اینترنتی است. قیمت های عادلانه این دسته از محصولات اینترنتی نیز از این مسئله ناشی می شود که فروشگاه های اینترنتی محصولات خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه خریداری می کنند. گفتنی است که این فروشگاه ها در برخی ایام سال و به مناسبت های مختلف تخفیفات فوق العاده ای را برای مشتریان در نظر می گیرند. به همین دلیل اگر قصد خرید مفتول آرماتوربندی دارید، می توانید با قیمتی ارزان تر و به صرفه تر آن را از فروشگاه های معتبر اینترنتی خرید کنید.

سیم آرماتوربندی

سیم آرماتوربندی

پیشنهاد ویژه : انواع توری مش و کاربرد آن

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *