توری مش جوشی محصولی پر کاربرد و در عین حال شکیل از خانواده بزرگ توری ها است که استفاده های بسیار وسیعی در صنایع گوناگون دارد. کارهایی نظیر حصارکشی و حفاظتی، سرند، کشاورزی، ساختمان سازی، پروژه های عمرانی و… مهم ترین موارد استفاده از توری مش جوشی هستند.

 

توری مش جوشی و ویژگی های آن

توری مش جوشی، محصولی مشابه توری مش

توری مش که اصطلاحا تحت عنوان توری فلزی نیز شناخته می شود، گونه ای توری های مفتولی شکل هستند که با متصل نمودن تار و پودی میلگردهای فولادی که با یکدیگر زاویه قائمه می سازند،تشکیل میگردند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که میلگردهای سازنده توری های مشی چگونه به هم متصل می شوند. نحوه اتصال میلگردهای سازنده این توری ها به این صورت است که میلگردهای افقی بر روی میلگردهای عمودی قرار داده می شوند و در مرحله بعد محل تقاطع آن ها با استفاده از جوش نقطه ای به هم جوش داده می شود. همین امر زمینه ساز استحکام توری ها شده و از حرکت و لق زدگی آن ها جلوگیری می نماید.

شبکه پیش جوش، توری شبکه فولادی، مش فولادی، شبکه میلگردی، مش میلگرد و… رایج ترین اسامی توری مش در بازار می باشد.

توری مش جوشی محصولی بسیار مشابه توری مش می باشد. با این تفاوت که توری مش جوشی در مقایسه با توی مش دارای ابعاد و اندازه ای کوچکتر می باشد.

همین امر موجب شده است که توری مش جوشی را تحت عنوان مش ریز نیز بشناسند. توری مش جوشی در دو شکل ورقه ای و رولی طراحی و تولید شده و به بازار عرضه می گردد.

محصولی مشابه توری مش

ابعاد توری مش جوشی

همان گونه که اشاره شد، توری های مش جوشی در دو نوع ورقه ای و رولی در بازار موجود می باشند. نوع ورقه ای این توری های کاربردی در ابعاد ۲*۱ و ۳*۱ متر موجود و نیز نوع رولی آن ها دارای ۳۰ متر طول و ۹۰ تا ۱۲۰ سانتی متر عرض می باشد.

 

 

ویژگی های توری مش جوشی

مقاومت و استحکام بسیار بالا در برابر خوردگی، پوسیدگی و زنگ زدگی یکی از بارزترین ویژگی های توری مش جوشی می باشد.

توری مش جوشی گالوانیزه گرم که غالبا در داخل کشور تولید و سپس به بازار عرضه می گردد، دارای مقاومت و استحکام چند برابری در مقایسه با توری مش جوشی گالوانیزه سرد یا مفتول سیاه می باشد.

توری مش جوشی دارای امنیت و ایستایی بسیار بالا و باورنکردنی است. همین موضوع سبب شده است که استفاده از این محصول در مکان های نیازمند حفاظت و امنیت زیاد بسیار رواج داشته باشد.

رعایت دقیق فاصله میلگردهای تشکیل دهنده این دسته از توری ها نسبت به هم و نیز نقطه جوش آن ها که موجب پیشگیری از لق زدگی و جا به جایی آن ها می گردد، از دیگر ویژگی های مهم آن ها است.

 

ویژگی های توری مش جوشی

دستگاه های تولید توری مش جوشی و نحوه ساخت آن

دستگاه هایی که در تولید توری مش جوشی مورد استفاده قرار می گیرند، دستگاه هایی بسیار دقیق بوده که زمینه یک دست و یک شکل شدن محصول نهایی را فراهم می سازند.

دستگاه سازنده این دسته از توری ها دارای مجموعه ای از الکترودهای مسی در یک راستا و با فصله های دقیق و مشخص می باشد. همین الکترودها در زیر مفتول نیز موجود هستند.

وقتی مفتول ها در فاصله های مشخصی نسبت به یک دیگر قرار گرفتند، الکترودهای موجود به یک دیگر نزدیک شده و سیم های موجود را به هم متصل ساخته و به صورت نقطه ای جوش می شوند. در آخرین مرحله تولید مفتول های اضافی از طرفین برش خورده و زمینه صاف و یک دست شده ابتدا و انتهای رول را فراهم می سازند.

وزن توری مش جوشی

ضخامت میله استفاده شده در ساخت توری، اندازه چشمه و نیز ابعاد محصول از جمله مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر وزن توری مش جوشی می باشند. بدون شک هر چه مفتول مورد استفاده دارای ضخامت بیشتری باشد و یا سایز چشمه ها کوچک تر بوده و ابعاد ورق توری یا رول آن بیشتر باشد، وزن آن به نسبت بیشتر خواهد شد.

لازم به ذکر است که توری های گالوانیزه سردی که غالبا در کشور چین تولید شده و سپس به بازار های ایران وارد می گردند، در مقایسه با نوع گالوانیزه گرم آن ها که تولید داخل می باشند، سبک تر هستند.

 

توری مش جوشی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *