توری مش جوشی

آیا میدانید یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام شفارش توری مش باید در نظر داشته باشید که تاثیر زیادی در قیمت توری مش و تری دی پانل خواهد داشت چیست؟

تری دی پانل

ما در این فیلم شما را با نکاتی که هنگام خرید تری دی پانل باید به آن توجه کنید آشنا می کنیم همچنین تضمین می دهیم که محصولات با کیفیت را به شما تحویل دهیم

توری مش جوشی

ما در این فیلم شما را با مشخصات و انواع توری مش آشنا خواهید شد و تفاوت انواع توری مش از نظر جنس و چشمه را توضیح خواهیم داد

توری مش

به جرئت می توان گفت یکی از کاربردی ترین و در عین حال پر استفاده ترین وسایلی که در صنایع گوناگون نقشی اساسی دارد، توری مش جوشی است. این توری ها که آن ها را تحت عنوان مش نیز می شناسند، در انواع مختلف رولی و برگی که مفتولی و در عین حال مشبک مانند می باشند، طراحی و تولید شده و به منظور استفاده در زمینه های گوناگون به بازار عرضه می گردند.

 

توری مش جوشی ورقه ای یا برگی

توری مش جوشی ورقه ای یا برگی دسته ای از توری ها هستند که در ساخت آن ها از مفتول های آهنی دارای قطر ۲٫۵ تا ۵ سانتی متری که دارای ارتفاع ۲*۱ متر و ۳*۱ متر استفاده می شود. این مفتول ها وزنی تقریبی در حدود ۳ تا ۸ کیلو گرم دارند. این نوع از توری ها را با توجه به نیاز مشتری و هدف وی از خرید طراحی کرده و به بازار ارائه می دهند.

توری های ورقه ای یا به عبارت دیگر برگی را غالبا از جنس گالوانیزه گرم و در عروض مختلف ۹۰ الی ۱۲۰ سانتی متر، بلندای ۳۰ متر و ضخامت ۱۶ تا ۲۲ سانتی متر می سازند. این دسته از توری ها دارای مصارف بسیار متنوعی در زمینه های صنعتی و عمومی بوده که از جمله آن ها می توان به حصارکشی، ساختمان سازی، بتن کاری، ساخت قفسه، جاده سازی، پل سازی، ساخت قفس حیوانات و … اشاره کرد.

 

توری مش جوشی رولی

توری مش جوشی رولی از جمله توری هایی است که با به کارگیری مفتول گالوانیزه و در عروض مختلف ۹۰ الی ۱۲۰ سانتی متر، طول ۳۰ متر و ضخامت ۱۶ تا ۲۲ سانتی متر ساخته می شود. بتن کاری، ساختمان سازی، ساخت جاده، جاده سازی، پل سازی و … از مهم ترین زمینه های صنعتی و عمومی استفاده از توری های رولی هستند.

توری مش

توری مش

ویژگی های توری مش جوشی

مقاومت و استحکام بسیار بالا در برابر خوردگی، پوسیدگی و زنگ زدگی یکی از بارزترین ویژگی های توری مش جوشی می باشد.

توری مش جوشی گالوانیزه گرم که غالبا در داخل کشور تولید و سپس به بازار عرضه می گردد، دارای مقاومت و استحکام چند برابری در مقایسه با توری مش جوشی گالوانیزه سرد یا مفتول سیاه می باشد.

 

توری مش جوشی دارای امنیت و ایستایی بسیار بالا و باورنکردنی است. همین موضوع سبب شده است که استفاده از این محصول در مکان های نیازمند حفاظت و امنیت زیاد بسیار رواج داشته باشد. رعایت دقیق فاصله میلگردهای تشکیل دهنده این دسته از توری ها نسبت به هم و نیز نقطه جوش آن ها که موجب پیشگیری از لق زدگی و جا به جایی آن ها می گردد، از دیگر ویژگی های مهم آن ها است.

 

چگونگی ساخت توری مش جوشی

به منظور ساخت و تولید توری مش جوشی که بسیار کاربردی و پر استفاده می باشد، درست بر خلاف دیگر توری های موجود در بازار همچون توری حصاری، توری مرغی و توری گابیون که از به هم تابیده شدن مفتول های مسوار ساخته می شوند، پس از این که میلگردهای موجود را به صورت افقی و عمودی بر روی هم مستقر ساختند، محل تقاطع آن ها را با استفاده از جوش به هم متصل نموده و بدین ترتیب زمینه ایجاد مربعاتی به نام چشمه را فراهم می سازند.

 

توری مش

توری مش

 

دستگاه های تولید توری مش جوشی و نحوه ساخت آن

دستگاه هایی که در تولید توری مش جوشی مورد استفاده قرار می گیرند، دستگاه هایی بسیار دقیق بوده که زمینه یک دست و یک شکل شدن محصول نهایی را فراهم می سازند. دستگاه سازنده این دسته از توری ها دارای مجموعه ای از الکترودهای مسی در یک راستا و با فصله های دقیق و مشخص می باشد. همین الکترودها در زیر مفتول نیز موجود هستند. وقتی مفتول ها در فاصله های مشخصی نسبت به یک دیگر قرار گرفتند، الکترودهای موجود به یک دیگر نزدیک شده و سیم های موجود را به هم متصل ساخته و به صورت نقطه ای جوش می شوند. در آخرین مرحله تولید مفتول های اضافی از طرفین برش خورده و زمینه صاف و یک دست شده ابتدا و انتهای رول را فراهم می سازند.

توری مش جوشی محصولی پر کاربرد و در عین حال شکیل از خانواده بزرگ توری ها است که استفاده های بسیار وسیعی در صنایع گوناگون دارد. کارهایی نظیر حصارکشی و حفاظتی، سرند، کشاورزی، ساختمان سازی، پروژه های عمرانی و… مهم ترین موارد استفاده از توری مش جوشی هستند.

 

توری مش جوشی و ویژگی های آن

توری مش جوشی، محصولی مشابه توری مش

توری مش که اصطلاحا تحت عنوان توری فلزی نیز شناخته می شود، گونه ای توری های مفتولی شکل هستند که با متصل نمودن تار و پودی میلگردهای فولادی که با یکدیگر زاویه قائمه می سازند،تشکیل میگردند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که میلگردهای سازنده توری های مشی چگونه به هم متصل می شوند. نحوه اتصال میلگردهای سازنده این توری ها به این صورت است که میلگردهای افقی بر روی میلگردهای عمودی قرار داده می شوند و در مرحله بعد محل تقاطع آن ها با استفاده از جوش نقطه ای به هم جوش داده می شود. همین امر زمینه ساز استحکام توری ها شده و از حرکت و لق زدگی آن ها جلوگیری می نماید.

شبکه پیش جوش، توری شبکه فولادی، مش فولادی، شبکه میلگردی، مش میلگرد و… رایج ترین اسامی توری مش در بازار می باشد.

توری مش جوشی محصولی بسیار مشابه توری مش می باشد. با این تفاوت که توری مش جوشی در مقایسه با توی مش دارای ابعاد و اندازه ای کوچکتر می باشد.

همین امر موجب شده است که توری مش جوشی را تحت عنوان مش ریز نیز بشناسند. توری مش جوشی در دو شکل ورقه ای و رولی طراحی و تولید شده و به بازار عرضه می گردد.

محصولی مشابه توری مش

ابعاد توری مش جوشی

همان گونه که اشاره شد، توری های مش جوشی در دو نوع ورقه ای و رولی در بازار موجود می باشند. نوع ورقه ای این توری های کاربردی در ابعاد ۲*۱ و ۳*۱ متر موجود و نیز نوع رولی آن ها دارای ۳۰ متر طول و ۹۰ تا ۱۲۰ سانتی متر عرض می باشد.

 

 

ویژگی های توری مش جوشی

مقاومت و استحکام بسیار بالا در برابر خوردگی، پوسیدگی و زنگ زدگی یکی از بارزترین ویژگی های توری مش جوشی می باشد.

توری مش جوشی گالوانیزه گرم که غالبا در داخل کشور تولید و سپس به بازار عرضه می گردد، دارای مقاومت و استحکام چند برابری در مقایسه با توری مش جوشی گالوانیزه سرد یا مفتول سیاه می باشد.

توری مش جوشی دارای امنیت و ایستایی بسیار بالا و باورنکردنی است. همین موضوع سبب شده است که استفاده از این محصول در مکان های نیازمند حفاظت و امنیت زیاد بسیار رواج داشته باشد.

رعایت دقیق فاصله میلگردهای تشکیل دهنده این دسته از توری ها نسبت به هم و نیز نقطه جوش آن ها که موجب پیشگیری از لق زدگی و جا به جایی آن ها می گردد، از دیگر ویژگی های مهم آن ها است.

 

ویژگی های توری مش جوشی

دستگاه های تولید توری مش جوشی و نحوه ساخت آن

دستگاه هایی که در تولید توری مش جوشی مورد استفاده قرار می گیرند، دستگاه هایی بسیار دقیق بوده که زمینه یک دست و یک شکل شدن محصول نهایی را فراهم می سازند.

دستگاه سازنده این دسته از توری ها دارای مجموعه ای از الکترودهای مسی در یک راستا و با فصله های دقیق و مشخص می باشد. همین الکترودها در زیر مفتول نیز موجود هستند.

وقتی مفتول ها در فاصله های مشخصی نسبت به یک دیگر قرار گرفتند، الکترودهای موجود به یک دیگر نزدیک شده و سیم های موجود را به هم متصل ساخته و به صورت نقطه ای جوش می شوند. در آخرین مرحله تولید مفتول های اضافی از طرفین برش خورده و زمینه صاف و یک دست شده ابتدا و انتهای رول را فراهم می سازند.

وزن توری مش جوشی

ضخامت میله استفاده شده در ساخت توری، اندازه چشمه و نیز ابعاد محصول از جمله مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر وزن توری مش جوشی می باشند. بدون شک هر چه مفتول مورد استفاده دارای ضخامت بیشتری باشد و یا سایز چشمه ها کوچک تر بوده و ابعاد ورق توری یا رول آن بیشتر باشد، وزن آن به نسبت بیشتر خواهد شد.

لازم به ذکر است که توری های گالوانیزه سردی که غالبا در کشور چین تولید شده و سپس به بازار های ایران وارد می گردند، در مقایسه با نوع گالوانیزه گرم آن ها که تولید داخل می باشند، سبک تر هستند.

 

توری مش جوشی

تری دی پانل

تری دی پانل یا تری دی پنل دیواری پیش ساخته و متشکل از دو بخش هسته عایق پلی استایرن نسوز و یا به عبارت دیگر یونولیت و همچنین شبکه های فولادی که از پیش جوشکاری شده اند و تحت عنوان توری مش هم اطلاق می گردند، است. این بخش ها توسط مفتول های فلزی به شکل خرپا به یکدیگر اتصال پیدا کرده و سپس به منظور افزایش استحکام و مقاومت تلفیق شبکه های فولادی و بتنی، عمل نصب و بتن پاشی بر روی آن ها انجام می گیرد.

خوب است بدانید که کاهش وزن قطعات دیوار و سقف که زمینه ساز سهولت در حمل آن ها و نیز کاهش وزنشان از مهم ترین فواید به کارگیری لایه پلی استایرن در ساخت تری دی پنل می باشد. این پانل های سه بعدی را غالبا در ساخت باربر، دیافراگم افقی سازه باربر ساختمان و نیز در تولید دیواره های جدا کننده غیر باربر مورد استفاده قرار می دهند.

 

 

تری دی پنل

تری دی پنل

تری دی پانل را بیشتر بشناسید!

ساختمان هایی که در ساخت آن ها از تری دی پانل ها بهره گرفته شده است، در زمره ساختمان های دارای سیستم های پیش ساخته قرار گرفته و از امتیازات ویژه ای برخوردار هستند. در ساختمان های بهره مند از تری دی پانل ها بعد از این که پانل ها به محل اجرا حمل شده و مستقر می گردند، کلیه ملزومات اتصالات در تمامی زاویه ها نصب شده و سپس فرآیند بتن پاشی صورت می پذیرد.

نحوه اجرای جزء تری دی پنل

تری دی پانل های مشبک مورد استفاده در دیوارهایی که غیر باربر هستند، از دو صفحه مشی دارای مفتول های با قطر ۳ میلی متر و چشمه های دارای ابعاد ۸*۸ سانتی متر در دو طرف و نیز عایقی از جنس پلی استایرن در هسته ساخته شده است.

در اتصال دو صفحه مش نام برده شده به یک دیگر، از مفتول های دارای قطر ۳ میلی متر با فاصله های مشخص و زوایای معین و جوش برق استفاده شده است.

 

 

نحوه اجرای جزء تری دی پانل

نحوه اجرای جزء تری دی پانل

انواع تری دی پنل

تری دی پانل دیواری

تری دی پانل ها به دو دسته غیر باربر و باربر تقسیم بندی می شوند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

تری دی پانل غیر باربر

دیوار های تری دی پانل غیر باربر را غالبا به عنوان جداکننده برای فضای مکان مورد نظر مورد استفاده قرار می دهند. این پانل ها در مقایسه با تری دی پانل های باربر ضخامت کمتری داشته و عایق با چگالی به نسبت کمتری دارند. در ساخت این نوع از پانل ها از مفتول های با قطر حداقل ۲ میلی متر استفاده می شود.

تری دی پانل باربر

تری دی پنل های باربر را می توان به عنوان عنصر باربر جانبی یا به عبارت دیگر دیوار های برشی در ساخت سازه های متعارف مورد استفاده قرار داد. این دیوارها را همچنین می توان در نوسازی ساختمان هایی که سیستم باربر جانبی ندارند و یا در صورت وجود این سیستم، ضعف در آن ها به چشم می خورد، به کار گرفت.

این دسته از پانل های سه بعدی در مقایسه با نوع غیر باربر خود ضخامت بیشتری داشته و دارای شبکه مفتولی با حداقل قطر ۳ میلی متر هستند.

انواع تری دی پانل

انواع تری دی پانل

تری دی پانل سقفی

تری دی پانل های سقفی دسته ای از پانل های سه بعدی هستند که نوع افقی و یا شیب دار دارای شیب کم آن ها را می توان به عنوان باربر خمشی و نیز دیافراگم افقی مورد استفاده قرار داد. لازم به ذکر است که ضخامت هسته عایق این دسته از پانل های سه بعدی سقفی بنابر عملکرد پانل و بر اساس بارهای وارد به آن، لزوما باید بیش از ۶۰ میلی متر باشد.

تری دی پنل سقفی

تری دی پنل سقفی

    مزایای تری دی پانل

 1. تری دی پانل ها به دلیل سبکی سقف و دیوارها زمینه کاهش وزن شدید ساختمان را فراهم می سازند.
 2. سرعت حمل و نقل تری دی پانل ها در ساختمان های دارای ارتفاع بسیار زیاده بوده و بالا کشیدن آن ها کاری راحت است.
 3. تری دی پانل ها به دلیل یکپارچه سازی مقاومت بسیار بالایی در مقابل نیروهای برشی ایجاد شده در اثر زمین لرزه دارند.
 4. پانل های سه بعدی عایق هایی بسیار قوی در برابر حرارت، برودت و رطوبت هوا هستند.
 5. پانل های سه بعدی به علت داشتن  قشرهای بتنی در هر دو طرف پانل در هنگام آتش سوزی مقاومت مثال زدنیای را از خود به نمایش می گذارند.
 6. تری دی پانل ها با دارا بودن خاصیت نفوذ ناپذیری از ورود حشرات به داخل ساختمان جلوگیری می کنند.
 7. ضخامت ناچیز پانل های سه بعدی باعث افزایش فضای مفید می گردد.
 8. با استفاده از پانل های سه بعدی میزان آهن و بتن مصرفی
 9. صرفه جویی در هزینه های فوندانسیون و شناژ و اسکلت های ساختمان های مرتفع به دلیل پایین بودن وزن دیوارها و سقف از دیگر مزایای استفاده از تری دی پانل ها می باشد.
 10. با استفاده از پانل های سه بعدی در کوتاه ترین زمان ممکن شاهد بازگشت سرمایه گذاری در زمینه ساختمان سازی خواهید بود.
 11.  …

 

 

 

10 دلیل برای اینکه از تری دی پنل استفاده کنیم

10 دلیل برای اینکه از تری دی پنل استفاده کنیم

 

 

 

مهمترین مزایا و معایب تری دی پانل ساختمان هایی که در ساخت آن ها از تری دی پانل ها بهره گرفته شده است، در زمره ساختمان های دارای سیستم های پیش ساخته قرار گرفته و از امتیازات ویژه ای برخوردار هستند. در ساختمان های بهره مند از تری دی پانل ها بعد از این که پانل ها به محل اجرا حمل شده و مستقر می گردند، کلیه ملزومات اتصالات در تمامی زاویه ها نصب شده و سپس فرآیند بتن پاشی صورت می پذیرد.در ادامه شمارا با مزایا و معایب تری دی پنل آشنا خواهیم کرد

 

تری دی پانل چیست؟

 

تری دی پانل ها از یک لایه عایق به نام پلی استایرن انبساطی و در عین حال کند سوز ساخته می شوند. این لایه پلی استایرنی در میان دو صفحه مشبک مفتولی تحت عنوان توری مش جوشی مستقر می شود. لایه های مذکور را با به کارگیری خرپاهای قطری با استفاده از جوشکاری و یا توسط مفتول مسوار و مفتول گالوانیزه برشگیر به هم وصل می کنند. پس از این که تری دی پانل ها نصب شدند، فرآیند بتن پاشی بر روی طرفین آن ها انجام می شود.

 

 

تری دی پانل

تری دی پانل

مشخصات فنی تری دی پنل

فولادی که در ساخت شبکه های جوش شده مورد استفاده قرار می گیرد، از نوع سرد کشیده شده بوده و در عین حال ساده و فاقد آج می باشد. قطر مفتول های به کار گرفته شده در این دسته از شبکه ها بین ۲٫۵ تا ۶٫۵ میلی متر است. در صورتی که قصد استفاده از این مفتول ها در ساخت دیوارهای تری دی پانل غیر باربر را داشته باشید، مجازید از مفتول های دارای قطر ۲ میلی متر استفاده کنید.

 

گفتنی است که مفتول های استفاده شده در ساخت دیوارهای باربر دارای مقاومت کششی ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و در دیوارهای تری دی پانل غیر باربر برابر حداقل ۳۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد. چشمه های شبکه جوش شده در ساخت تری دی پانل ها در حدود ۴۰ میلی متر تا ۱۰۰ میلی متر است. این در حالی است که فاصله این چشمه ها از یک دیگر بین ۸۰ میلی متر تا ۱۴۰ میلی متر می باشد.

 

هسته عایق به کار رفته در تولید تری دی پانل ها پلی استایرنی بوده و قابل انبساط و در عین حال کند سوز می باشد. تری دی پانل ها با به کارگیری ماشین های تمام اتوماتیک تولید می شوند. در اتصال برش گیرها به شبکه معمولا از روش جوشکاری مقاومتی الکتریکی در تقاطع های موجود استفاده می کنند. لازم است بدانید که منظور از برش گیر در این جمله عضو خر پای فولادی ای می باشد که با یک آرایش مشخص شده و با به کارگیری جوش به لایه های شبکه ای در طرفین هسته ای که عایق می باشد، اتصال یافته است.

تری دی پانل

تری دی پانل

موارد استفاده و کاربردهای تری دی پنل

تری دی پانل های ساخته شده با به کارگیری هسته پلی استایرن و مش فولادی و بتن پاشی شده دارای مقاومت زیاد را غالبا در مواردی نظیر دیوار باربر، دیوارهای جدا کننده غیر باربر هم داخلی و هم خارجی، ساختارهای سازه ای شکل نظیر دیوارهای باربر برشی، پنل های مربوط به سقف و نیز دیوارهای عایق در برابر انتقال صوت و حرارت به کار می بندند.

 

معایب تری دی پانل ها

 

نحوه اتصال قطعات، اصلی ترین ایراد استفاده از تری دی پنل ها می باشد. این ایراد، ایرادی سازه ای است. یکی دیگر از مهم ترین معایب پانل های سه بعدی، مشکل جا به جایی و حمل و نقل این قطعات از کارخانه محل تولید آن ها به ساختمان محل نصب می باشد که به عنوان نمونه ای از مشکلات اقتصادی از آن یاد می شود. دلیل این امر نیز سنگین و حجیم بودن قطعات بزرگی است که علاوه بر سختی جا به جایی، هزینه و زمان حمل زیادی می طلبند.

همین عوامل موجب شده است که سازندگان تلاش کنند حجم و وزن پنل ها را در حد توان کاهش دهند تا بدین ترتیب زمان و در نتیجه هزینه جا به جایی آن ها کاهش یابد.

پانل های سه بعدی به منظور نصب و اجرا نیازمند وجود نیروهای متخصص هستند که در دسترس نبودن این افراد از دیگر معایب تری دی پانل ها است. انتشار گازهای سمی به هنگام آتش سوزی های بزرگ نمونه ای دیگر از معایب این پانل های کاربردی است.

تری دی پانل

اجزای سازنده تری دی پانل چیست؟

تری دی پانل دیواری پیش ساخته و متشکل از دو بخش هسته عایق پلی استایرن نسوز و یا به عبارت دیگر یونولیت و نیز شبکه های پیش جوش فولادی که تحت عنوان توری مش جوشی هم شناخته می شوند، می باشد. این قسمت ها توسط مفتول گالوانیزه یا مفتول مسوار به شکل خرپا به یکدیگر اتصال پیدا کرده و سپس به منظور افزایش استحکام و مقاومت تلفیق شبکه های فولادی و بتنی، عمل نصب و بتن پاشی بر روی آن ها انجام می گیرد.

خوب است بدانید که کاهش وزن قطعات دیوار و سقف که زمینه ساز سهولت در حمل آن ها و نیز کاهش وزنشان از مهم ترین فواید به کارگیری لایه پلی استایرن در ساخت تری دی پانل می باشد. تری دی پانل را غالبا در ساخت باربر، دیافراگم افقی سازه باربر ساختمان و نیز در تولید دیواره های جدا کننده غیر باربر مورد استفاده قرار می دهند.

تری دی پانل

تری دی پانل

ابعاد تری دی پانل

در حالت کلی ابعاد تری دی پانل استاندارد یا به عبارت دیگر پانل سه بعدی استاندارد به صورت عرض ۱۲۰۰ میلی متری و طول ۶۰۰۰ میلی متری بوده که دارای وزن تقریبی ۶ کیلوگرم بر متر مربع است. ضخامت پلی استایرن به کار گرفته شده در ساخت تری دی پانل غالبا ۴۰، ۶۰، ۸۰ و ۱۰۰ میلی متر بوده و سیم های مفتول استفاده شده نیز دارای شبکه هایی به ابعاد ۵۰*۵۰ میلی متر و قطر ۲٫۸ میلی متر هستند. اعضای خرپایی به کار گرفته شده نیز دارای قطر ۵ میلی متر بوده که به فاصله ۱۰۰ میلی متر از یک دیگر قرار داده می شوند. ضخامت بتن شاتگریت نیز ۴۰ الی ۸۰ میلی متر می باشد.

موارد استفاده و کاربردهای تری دی پانل در کجاست؟

تری دی پانل های ساخته شده با به کارگیری هسته پلی استایرن و مش فولادی و بتن پاشی شده دارای مقاومت زیاد را غالبا در مواردی نظیر دیوار باربر، دیوارهای جدا کننده غیر باربر هم داخلی و هم خارجی، ساختارهای سازه ای شکل نظیر دیوارهای باربر برشی، پنل های مربوط به سقف و نیز دیوارهای عایق در برابر انتقال صوت و حرارت به کار می بندند.

تری دی پانل

تری دی پانل

مهمترین مزایای استفاده از تری دی پنل

 • تری دی پانل ها به دلیل سبکی سقف و دیوارها زمینه کاهش وزن شدید ساختمان را فراهم می سازند.
 • سرعت حمل و نقل تری دی پانل ها در ساختمان های دارای ارتفاع بسیار زیاده بوده و بالا کشیدن آن ها کاری راحت است.
 • تری دی پنل ها به دلیل یکپرچه سازی مقاومت بسیار بالایی در مقابل نیروهای برشی ایجاد شده در اثر زمین لرزه دارند.
 • پانل های سه بعدی عایق هایی بسیار قوی در برابر حرارت، برودت و رطوبت هوا هستند.
 • پانل های سه بعدی به علت داشتن  قشرهای بتنی در هر دو طرف پانل در هنگام آتش سوزی مقاومت مثال زدنیای را از خود به نمایش می گذارند.
 • تری دی پانل ها با دارا بودن خاصیت نفوذ ناپذیری از ورود حشرات به داخل ساختمان جلوگیری می کنند.
 • ضخامت ناچیز پانل های سه بعدی باعث افزایش فضای مفید می گردد.
 • با استفاده از پانل های سه بعدی میزان آهن و بتن مصرفی
 • صرفه جویی در هزینه های فوندانسیون و شناژ و اسکلت های ساختمان های مرتفع به دلیل پایین بودن وزن دیوارها و سقف از دیگر مزایای استفاده از تری دی پنل ها می باشد.
 • با استفاده از پانل های سه بعدی در کوتاه ترین زمان ممکن شاهد بازگشت سرمایه گذاری در زمینه ساختمان سازی خواهید بود.

معایب تری دی پنل ها چیست؟

نحوه اتصال قطعات، اصلی ترین ایراد استفاده از تری دی پانل ها می باشد. این ایراد، ایرادی سازه ای است. یکی دیگر از مهم ترین معایب پانل های سه بعدی، مشکل جا به جایی و حمل و نقل این قطعات از کارخانه محل تولید آن ها به ساختمان محل نصب می باشد که به عنوان نمونه ای از مشکلات اقتصادی از آن یاد می شود. دلیل این امر نیز سنگین و حجیم بودن قطعات بزرگی است که علاوه بر سختی جا به جایی، هزینه و زمان حمل زیادی می طلبند.

همین عوامل موجب شده است که سازندگان تلاش کنند حجم و وزن پانل ها را در حد توان کاهش دهند تا بدین ترتیب زمان و در نتیجه هزینه جا به جایی آن ها کاهش یابد.

پانل های سه بعدی به منظور نصب و اجرا نیازمند وجود نیروهای متخصص هستند که در دسترس نبودن این افراد از دیگر معایب تری دی پانل ها است. انتشار گازهای سمی به هنگام آتش سوزی های بزرگ نمونه ای دیگر از معایب این پانل های کاربردی است.

توری مش جوشی و یا به عبارت دیگر مش جوشی محصولی پر کاربرد و در عین حال شکیل از خانواده بزرگ توری ها است که استفاده های بسیار وسیعی در صنایع گوناگون دارد. کارهایی نظیر حصارکشی و حفاظتی، سرند، کشاورزی، ساختمان سازی، پروژه های عمرانی و… مهم ترین موارد استفاده از توری مش جوشی هستند.

توری مش جوشی، محصولی مشابه توری مش

توری مش که اصطلاحا تحت عنوان توری فلزی نیز شناخته می شود، گونه ای توری های مفتول مسوار شکل هستند که با متصل نمودن تار و پودی میلگردهای فولادی که با یکدیگر زاویه قائمه می سازند، تشکیل میگردند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که میلگردهای سازنده توری های مشی چگونه به هم متصل می شوند. نحوه اتصال میلگردهای سازنده این توری ها به این صورت است که میلگردهای افقی بر روی میلگردهای عمودی قرار داده می شوند و در مرحله بعد محل تقاطع آن ها با استفاده از جوش نقطه ای به هم جوش داده می شود. همین امر زمینه ساز استحکام توری ها شده و از حرکت و لق زدگی آن ها جلوگیری می نماید.

شبکه پیش جوش، توری شبکه فولادی، مش فولادی، شبکه میلگردی، مش میلگرد و… رایج ترین اسامی توری مش در بازار می باشد.

توری مش جوشی محصولی بسیار مشابه توری مش می باشد. با این تفاوت که توری مش جوشی در مقایسه با توی مش دارای ابعاد و اندازه ای کوچکتر می باشد. همین امر موجب شده است که توری مش جوشی را تحت عنوان مش ریز نیز بشناسند. توری مش جوشی در دو شکل ورقه ای و رولی طراحی و تولید شده و به بازار عرضه می گردد.

ابعاد توری مش جوشی

همان گونه که اشاره شد، توری های مش جوشی در دو نوع ورقه ای و رولی در بازار موجود می باشند. نوع ورقه ای این توری های کاربردی در ابعاد ۲*۱ و ۳*۱ متر موجود و نیز نوع رولی آن ها دارای ۳۰ متر طول و ۹۰ تا ۱۲۰ سانتی متر عرض می باشد.

ابعاد توری مش جوشی

ابعاد توری مش جوشی

ویژگی های توری جوشی

مقاومت و استحکام بسیار بالا در برابر خوردگی، پوسیدگی و زنگ زدگی یکی از بارزترین ویژگی های توری مش جوشی می باشد.

توری مش جوشی گالوانیزه گرم که غالبا در داخل کشور تولید و سپس به بازار عرضه می گردد، دارای مقاومت و استحکام چند برابری در مقایسه با توری مش جوشی گالوانیزه سرد یا مفتول سیاه می باشد.

توری مش جوشی دارای امنیت و ایستایی بسیار بالا و باورنکردنی است. همین موضوع سبب شده است که استفاده از این محصول در مکان های نیازمند حفاظت و امنیت زیاد بسیار رواج داشته باشد. رعایت دقیق فاصله میلگردهای تشکیل دهنده این دسته از توری ها نسبت به هم و نیز نقطه جوش آن ها که موجب پیشگیری از لق زدگی و جا به جایی آن ها می گردد، از دیگر ویژگی های مهم آن ها است.

دستگاه های تولید توری مش جوشی و نحوه ساخت آن

دستگاه هایی که در تولید توری مش جوشی مورد استفاده قرار می گیرند، دستگاه هایی بسیار دقیق بوده که زمینه یک دست و یک شکل شدن محصول نهایی را فراهم می سازند. دستگاه سازنده این دسته از توری ها دارای مجموعه ای از الکترودهای مسی در یک راستا و با فصله های دقیق و مشخص می باشد. همین الکترودها در زیر مفتول نیز موجود هستند. وقتی مفتول ها در فاصله های مشخصی نسبت به یک دیگر قرار گرفتند، الکترودهای موجود به یک دیگر نزدیک شده و سیم های موجود را به هم متصل ساخته و به صورت نقطه ای جوش می شوند. در آخرین مرحله تولید مفتول های اضافی از طرفین برش خورده و زمینه صاف و یک دست شده ابتدا و انتهای رول را فراهم می سازند.

وزن توری جوشی

وزن توری جوشی

وزن توری مش جوشی

ضخامت میله استفاده شده در ساخت توری، اندازه چشمه و نیز ابعاد محصول از جمله مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر وزن توری مش جوشی می باشند. بدون شک هر چه مفتول مورد استفاده دارای ضخامت بیشتری باشد و یا سایز چشمه ها کوچک تر بوده و ابعاد ورق توری یا رول آن بیشتر باشد، وزن آن به نسبت بیشتر خواهد شد.

لازم به ذکر است که توری های مفتول گالوانیزه سردی که غالبا در کشور چین تولید شده و سپس به بازار های ایران وارد می گردند، در مقایسه با نوع مفتول گالوانیزه گرم آن ها که تولید داخل می باشند، سبک تر هستند.

سیم آرماتوربندی و ویژگی های آن

وسیله ای که به منظور وصل کردن میلگردهای افقی و عمودی و نیز ثابت نگه داشتن این میلگردها در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد، سیم آرماتوربندی نامیده می شود. این سیم که غالبا توسط آرماتوربندان مورد استفاده قرار می گیرد، گاها تحت عنوان مفتول آرماتوربندی نیز اطلاق می گردد.

پیشنهاد ویژه:توری مش جوشی

درحال بارگذاری...

ضخامت مفتول به کار گرفته شده در سیم آرماتوربندی معیار دسته بندی آن در انواع گوناگون است. هر کدام از این سیم ها کاربرد مختلفی داشته و در زمینه های متنوعی نیز به کار گرفته می شوند. مفتول سیم آرماتوربندی در دو ضخامت ۵/۱ میلی متری و ۵/۴ میلی متری در بازار موجود می باشد که نوع ۵/۱ میلی متری آن کاربرد بسیار بیشتری در میان آرماتوربندان دارد. گفتنی است که افزایش ضخامت مفتول زمینه افزایش قیمت محصول را فراهم می سازد.

پیشنهاد ویژه : توری فرنگی چیست
 • نوع ساخت سیم آرماتوربندی

سیم آرماتوربندی فابریک و سیم آرماتوربندی تسمه دو نوع سیم آرماتوربندی موجود در در بازار بر اساس نوع ساخت هستند. هر کدام از این سیم ها کیفیت و مرغوبیت ویژه و منحصر به فرد و در عین حال کاربردهای متفاوتی دارند. میلگرد سیم آرماتوربندی فابریک ۵/۶ کلاف است. این میلگرد که کیفیت بالاتر و دوام بیشتری در مقایسه با نوع تسمه دارد، با استفاده از بازیافت ضایعات کنار ورقه آهن در کارخانه های تولید پروفیل ساخته می شود.

 • کاربرد سیم آرماتور بندی

سیم آرماتوربندی با توجه به ضخامت مفتول به کار گرفته شده در آن، در سایزهای مختلف و برای کاربردهای گوناگونی ساخته می شود.

 • مفتول سیاه با ضخامت مفتول ۵/۱ میلی متری که در کلاف های ۳۰ کیلوگرمی و برای آرماتوربندی بسته بندی شده و نسبت به سایر مفتول ها پر کاربردتر می باشد.
 • مفتول سیاه با ضخامت مفتول ۵/۲ میلی متری که در کلاف های ۳۰ کیلوگرمی و برای قالب بندی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • مفتول سیاه با ضخامت مفتول ۳ میلی متری که در کلاف های ۵۰ کیلوگرمی و برای قالب بندی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • مفتول سیاه با ضخامت مفتول ۴ میلی متری که در بسته بندی ۵۰ کیلوگرمی عرضه شده و در مقایسه با سایر مفتول ها قیمت بیشتری دارد.
 • خرید سیم آرماتوربندی
  درحال بارگذاری...

پیشنهاد ویژه : توری سرندی چیست

اگرچه می توان سیم آرماتوربندی به دو روش حضوری و اینترنتی خریداری کرد، اما به دلیل دستیابی به خریدی راحت تر با شرایط بهتر و در عین حال قیمت منصفانه تر، استفاده از خرید اینترنتی برای این دسته از تجهیزات توصیه می گردد. علت این امر نیز عدم پرداخت اجاره مغازه، عدم پرداخت قبوض گوناگون و نیز عدم پرداخت مالیات توسط فروشگاه های اینترنتی است. قیمت های عادلانه این دسته از محصولات اینترنتی نیز از این مسئله ناشی می شود که فروشگاه های اینترنتی محصولات خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه خریداری می کنند. گفتنی است که این فروشگاه ها در برخی ایام سال و به مناسبت های مختلف تخفیفات فوق العاده ای را برای مشتریان در نظر می گیرند. به همین دلیل اگر قصد خرید مفتول آرماتوربندی دارید، می توانید با قیمتی ارزان تر و به صرفه تر آن را از فروشگاه های معتبر اینترنتی خرید کنید.

سیم آرماتوربندی

سیم آرماتوربندی

پیشنهاد ویژه : انواع توری مش و کاربرد آن